9 победи и бронз от Световните серии в София

Милан Марков и Иван Петров поднесоха една от приятните изненади на турнира, след като спечелиха бронза в категорията „Open Doubles“.

Представянето на нашите момчета не бе случайно, те излязоха първи от квалификациите с 5 победи от 5 мача срещу ирански, немски и български двойки и голова разлика от +24.

В елиминационната фаза нашите се изправиха срещу силния отбор от Италия – Андреа Бути и Франко Делеани, които след драматичен развой победиха с 3:2

Следващия мач им противопостави една от „младите двойки“ на колегите от Джагоарс, като победата бе безпроблемна – 3:0, резултат, с който нашите момчета „изработиха“ 50 лева за благотворителната кауза за набиране на средства за джага за деца от домове за сираци в София

Дойдоха четвъртфиналите и Милан и Ванката  излязоха срещу едни от фаворитите – силния немски отбор на Даниел Соргер и Раян Менфилд. И в този момент, пред погледите на по-голямата част от публиката, безкомпромисни българите завоюваха победа, която немците ще помнят дълго – 3:0 и още 50 лева за благотворителност! След мача Ванката посвети победата на баба си, която ги напусна неотдавна.

Дойде полуфинал и нова драма, която за съжаление не завърши добре за „Рицарите“. След драматичен обрат нашите момчета отстъпиха пред българо-румънската двойка Станислав Георгиев и Екатерина Сърбулеску с 2:3

Въпреки неприятната загуба, момчетата успяха да се „съберат“ и в малкия финал в дисциплината победиха друга немска двойка – Пия-Сузане Мербах и Кай Динс с 3 :1

В другите дисциплини повече от достойно ни представи малкия, но сплотен колектив от състезатели – Валентин Илински, Александър Петков, Деметра Блажева и Данаил Златаров, които за съжаление на успяха да ни зарадват с медали, но пък показаха страхотна игра и голямо израстване по масите.

Поздравяваме „Рицарите“ за добрата игра и колегите от Джагоарс за усилията по създаването на първенство от такъв ранг в България.

Пълните резултати можете да видите тук:

SOFIA INTERNATIONAL SERIES 2015 – RESULTS

OPEN SINGLES

1. Stanislav GEORGIEV (BUL)

2. Emad AZIZI (IRI)

3. Giuliano BENTIVOGLIO (BEL)

4. Kai DINS (GER)

WOMEN SINGLES

1. Ekaterina ATANASOVA (BUL)

2. Pia-susanne MERBACH (GER)

3. Blagovesta GEROVA (BUL)

4. Rumyana SHUSHULOVA (BUL)

JUNIORS SINGLES

1. Denis BISEROV (BUL)

2. Yordan YORDANOV (BUL)

3. Momchil ALEXANDROV (BUL)

SENIOR SINGLES

1. Vladimir ATANASOV (BUL)

2. Matthias TÖLLER (GER)

3. Michael UEBERBACH (GER)

OPEN DOUBLES

1. Emad AZIZI (IRI) – Ali SHIRMOHAMMADI (IRI)

2. Ecaterina SARBULESCU (ROU) – Stanislav GEORGIEV (BUL)

3. Ivan P. PETROV (BUL) – Milan MARKOV (BUL)

4. Kai DINS (GER) – Pia-susanne MERBACH (GER)

WOMEN DOUBLES

1. Ekaterina ATANASOVA (BUL) – Blagovesta GEROVA (BUL)

2. Ekaterina NIKOLOVA (BUL) –  Ecaterina SARBULESCU (ROU)

3. Pia-susanne MERBACH (GER) – Rumyana SHUSHULOVA (BUL)

4. Maryam PARSA (IRI) – Shakiba ZEIDI (IRI)

JUNIORS DOUBLES

1. Denis BISEROV (BUL) – Galin TYANKOV(BUL)

2. Marion TOMOV (BUL) – Setareh AMINI (IRI)

3. Alexander ATANASOV (BUL) – Luboslav STOYANOV (BUL)

SENIOR DOUBLES

1. Giuliano BENTIVOGLIO (BEL) – Michael UEBERBACH (GER)

2. Vladimir ATANASOV (BUL) – Matthias TÖLLER (GER)

OPEN MIXED

1. Blagovesta GEROVA (BUL) – Giuliano BENTIVOGLIO (BEL)

2. Vladimir ATANASOV (BUL) – Ekaterina ATANASOVA (BUL)

3. Emad AZIZI (IRI) – Shakiba ZEIDI (IRI)

4. Kai DINS (GER) – Pia-susanne MERBACH (GER)

 

Напиши коментар


9 + едно =