9 победи и бронз от Световните серии в София

Милан Марков и Иван Петров поднесоха една от приятните изненади на турнира, след като спечелиха бронза в категорията „Open Doubles“.

Представянето на нашите момчета не бе случайно, те излязоха първи от квалификациите с 5 победи от 5 мача срещу ирански, немски и български двойки и голова разлика от +24.

В елиминационната фаза нашите се изправиха срещу силния отбор от Италия – Андреа Бути и Франко Делеани, които след драматичен развой победиха с 3:2

Следващия мач им противопостави една от „младите двойки“ на колегите от Джагоарс, като победата бе безпроблемна – 3:0, резултат, с който нашите момчета „изработиха“ 50 лева за благотворителната кауза за набиране на средства за джага за деца от домове за сираци в София

Дойдоха четвъртфиналите и Милан и Ванката  излязоха срещу едни от фаворитите – силния немски отбор на Даниел Соргер и Раян Менфилд. И в този момент, пред погледите на по-голямата част от публиката, безкомпромисни българите завоюваха победа, която немците ще помнят дълго – 3:0 и още 50 лева за благотворителност! След мача Ванката посвети победата на баба си, която ги напусна неотдавна.

Дойде полуфинал и нова драма, която за съжаление не завърши добре за „Рицарите“. След драматичен обрат нашите момчета отстъпиха пред българо-румънската двойка Станислав Георгиев и Екатерина Сърбулеску с 2:3

Въпреки неприятната загуба, момчетата успяха да се „съберат“ и в малкия финал в дисциплината победиха друга немска двойка – Пия-Сузане Мербах и Кай Динс с 3 :1

В другите дисциплини повече от достойно ни представи малкия, но сплотен колектив от състезатели – Валентин Илински, Александър Петков, Деметра Блажева и Данаил Златаров, които за съжаление на успяха да ни зарадват с медали, но пък показаха страхотна игра и голямо израстване по масите.

Поздравяваме „Рицарите“ за добрата игра и колегите от Джагоарс за усилията по създаването на първенство от такъв ранг в България.